Eyüpte Kahvaltı Keyfi Başkadır

Eyüp Sulta’nın En Güzel Yemek Mekanları
Damak Tadına Uygun Restaurantlar
Damak Tadına Uygun Restaurantlar

Eyüpte Kahvaltı Keyfi Başkadır

Eyüpte Kahvaltı Keyfi Başkadır

Eyüp Sultan, İstanbul’un güzide yerlerinden biridir. Sadece tarihi ve manevi atmosferi değil Eyüp Sultan’ı gezmeye, görmeye gelen insanların değişik lezzetleri tatmaları için de oldukça önemli kahvaltı mekanlarına sahip yerlerinden biridir. Eyüp’te kahvaltı keyfi başkadır sözü burada geçerli olacaktır. Muhteşem Haliç ve deniz manzarası eşliğinde en güzel kahvaltılarınızı Eyüp Sultan’da yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Eyüp Sultan’da kahvaltılık ne yenebilir?

• Bal, kaymak, zeytin, peynir, paçanga böreği, domates gibi klasik kahvaltı tabağını tercih edebilirsiniz.

• Acele işiniz varsa ayak üstü karışık tost, sucuklu tost, kaşarlı tost çeşitlerinden tadabilirsiniz.

• Simit, peynir ya da kaşarlı simit ya da su böreği ve çay tercih edebilirsiniz.

• Sade ve patatesli açma, sade poğaça, kaşarlı poğaça ya da zeytinli poğaça alarak öğrencilik zamanlarınızı hatırlayabilirsiniz.

• Klasik kahvaltı tabağının yanında biraz daha farklı lezzetleri tatmak isterseniz serpme kahvaltı tercih ederek hem gözünüzü hem de midenizi tatmin edebilirsiniz.

Bir tatil sabahı ya da hafta içi bir günde sevdiklerinizle beraber Eyüp Sultan kahvaltı mekanlarını tercih ederek gününüzü renklendirebilirsiniz. Genellikle hemen herkes evinde sade bir kahvaltı tercih eder. Ancak kimi zaman öyle zamanlar olur ki sevdikleri insanlarla daha farklı mekanlarda daha farklı lezzetleri tatmak ister. Böyle bir durumda İstanbul’da tercih edilecek kahvaltı mekanlarından biri Eyüp Sultan’dır. Gerek manevi atmosferi gerekse tarihi yapısı açısından oldukça önemli bir yere sahip olan Eyüp Sultan, hem Haliç hem de deniz manzarası ile insanlara farklı duygular hissettirebilecek ender yerlerdendir.

Genellikle kadınlar evde kahvaltı hazırlamak istemediği zaman ya da sevdikleri insanlarla farklı mekanlarda buluşmak ve günleri geçirmek için açık büfe kahvaltı ya da serpme kahvaltı tarzı organizasyonlar düzenleyebilir. Bunun yanında ailesini alan, muhteşem atmosferi ve manzarası ile güzel bir hafta sonu geçirmek isteyen birçok aile de sevdikleriyle beraber Eyüp Sultan’da zaman geçirebilmektedir. Siz de isterseniz ailenizle isterseniz arkadaşlarınızla ya da iş arkadaşlarınızda Eyüp Sultan’da zaman geçirebilirsiniz. Sadece kahvaltı için değil eşsiz manzarası ve tarihi dokusu ile de Eyüp Sultan’da zamanda yolculuk yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Comments are closed.